esmaspäev, 27. juuli 2020

MA GISK NAISED EHITASID ROHEKATUSEGA VÄLIKÖÖGI


Armas blogi sõber ja meie tegevuse jälgija!


See lugu sai alguse juunikuus, vaid mõned nädalad enne sellesuvist MA GISK loodusravilist perelaagrit. Arvult 3. perelaager toimus 12.-22.07.2020 ja kandis nime „KES ON KASVULT KUNINGAS?“. Seekordse laagri eesmärk oli kasvatada osalejate sisemist kuninglikkust ja hooldajaloomust. 


Juunikuus käisime kooliperega korduvalt Pangodis laagripaika ette valmistamas, tegemas istutus-, taimehooldus ja ka ehitustöid. Viimastest mahukaim oli väligrilliala ehk õuegrillahju, millel on toimunud kõigi meie laagrite ajal söögitegemine, täiendamine katuse ja kivipõrandaga. Toidutoimkond mäletab hästi ka vihmas ja poris toidu valmistamist ja seega tervitasime igati seda armsa Ingliterapeut Marya ideed. Alustati pinnase kaevamisest ja kivide paigaldamisest. Katuseehituseks lootsime ikka meeste abi leida, aga kui selgus, et see nii lihtne ei olegi, siis tuli see töögi ise ette võtta. Kui oli veidi nõu peetud, konsulteeritud ja joonis tehtud, ei tundunudki selles enam midagi keerulist, olgugi et kellelgi eelnevat sellelaadset kogemust ei olnud.   

Teadsime, et laager on küll lastele suunatud loodusega kontaktiloomine ja elus hakkamasaamise õpetus, aga olulisel kohal on õppurite endi praktika, mille puhul hingeravis on keskendatus iga liikme individuaalsele isikule, aga ka koostöö võime väljaselgitamisele ja selle treenimisele. Oleme mõistnud, kuidas selline koostöö praktika saigi juba laagri ettevalmistustöödes alguse. Grillinurga täiendamine oli peaasjalikult MA GISK 2. kobara kui praktilist suunda esindava grupi ülesanne ja selle kobara liikmed Maters alias Maret Raudsepp ja Magdalena Kalev nii kivide paigaldamise kui katuse karkassi ehitamise teostasidki. Samas kõik said katuse ülespanemisel toetada ja oma nõu ning jõuga abis olla.

Kui karkass oli püsti, siis seisis ees katuse haljastus, mis oli minu kui koolis peaasjalikult pärimus- ja ka aiateraapia suunas arendatava õpilase pärusmaa. Armsa Maters alias Maret Raudsepa abiga said paigaldatud katuse kattematerjalid ja liistud, armsa Ingliterapeut Maryaga toimetatud katusele alt pinnasest välja kaevatud muld. Istutatud said minu poolt eri paigust, sealhulgas ka maakodu aiast toodud kiviktaimlataimed: erinevad kukeharjad, nõeljalehine leeklill, aed-liivatee, kressitaim, hiljem juurde veel paar mägisibulat.   

Rohekatuse ehitamine ja ka sellest video loomise protsess, mille tarvis pildimaterjali koondamisega samuti alustasime juba laagri eel, kuid meeskondlik valmisloomine toimus nüüd laagrijärgsetel päevadel, oli väga ilmekas näide treenitud ingellikust koostööst, kus igaüks panustab enda ande põhiselt ühisloomingusse ja kus meie endi kätest ja endi silme all, kui see toimub inglite juhatusel, sünnibki sellises koosloomise sünergias imeline tulemus. See on ühtlasi näide sellestki, kuidas sel puhul kõik raskused lahustuvad ja asjad asetuvad õigesti paigale. Asjade õigesti paigale asetumist väljendavad ka katuse tugipostile hästi sobitunud kruuside nagi, tagaseinale paigutatud kulpide hoidmise metallkorv ja justkui imekombel katuse mõlemasse küljeserva sobinud metallraamid.

Naiste poolt katuse ehitus on ka veenev näide selle kohta, kuidas meis treenitakse kindlalt kahe jalaga maa peal seismist, reaalse eluga hakkamasaamist ja uute oskuste omandamist, kuidas toimub annete igakülgne arendamine. See kõik käib inimese sisemise kuninglikkuse kasvatamise juurde ja selliselt õpetame ja kaasame oma tegevustesse ka lapsi, kes said laagri ajal näiteks aidata taimede kastmisel.  

Rohekatuse loomisprotsessi ja seda, kuidas me laagri ajal seda tulemust kauni looduse rüpes nautisime, saad vaadata siin:


Armastusega, MA GISK 1. kobara liige, AL õppur, Ingliterapeut Marya assistent Hypatia alias Rita Hübner

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar