pühapäev, 19. juuni 2022

MAAINGLITE KÄTEGA TEHTUD MA GISK TALGUTÖÖD. MAI-JUUNI 2022

 Armsad lugejad!

Oleme MA GISK kooliperega ilmapuukoolilises ingliravis lisaks virtuaalsele õppe- ja koostööle ka praktilises tegevuses koos toimima juhitud juba aastast 2012 ja mitmel korral varemgi osalenud “TEEME ÄRA!” üleriigilistel talgutel. Meie meeskondliku ühistoimimise ja suhtlusviiside praktiseerimise juba sissejuurdunud traditsiooniks on saanud ka suviste loodusravilaagrite korraldamine, milles on osalenud ka meie endi perede lapsed ja noored. Seekord, mil oleme inglikooli algoskused omandanud ja astumas üle kooliukse läve, juhtisid meie taevased treenerid ühe pika laagriperioodi asemel korraldama lühemate kokkusaamistega, mobiilse laagri tsüklit, aga läbi terve eeloleva suve. Eelkõige just lapseeast teisme- ja noorukiikka jõudmas püsilaagriliste, aga ka meie endi arenguks ja kogemuseks mõeldud projekti nimetasime nimega “Elutarkused Juhanilt Jukule” ja saime seekord juba ka reaalse ilmaliku tunnustuse Tartumaa Noortefondi väikeprojektide rahastusprogrammis "Noorelt noortele". Oleme selle eest väga tänulikud, sest see aitab meid nii mitmeski mõttes edasi toimida!


“TEEME ÄRA!” talgupäev oli meie mobiilse laagriprogrammi üheks osaks. Üle-eestilise talgu toimumise õigel päeval, 7.05. korraldasime meie Tartus ellujäämisoskuste ürituse “Hoidkem end alles!” Me väärtustame väga Maarjamaalt alguse saanud ja üle maailma levinud prügikoristusalgatust, mis on juba aastaid siin laienenud ka muudeks huvitavateks aktsioonideks nagu näiteks raamatukappide paigaldamine, kompostikastide ehitus, teadusele abiks mõeldud nurmenukutalgud, loodusega koos ja teadlikult vaimse tervise toetamine, millest kõigest oleme ka MA GISK peredega  ideed kasvatades osa võtnud. Meie hingeravikoolina peame ümbruse korrastamisega samaväärselt oluliseks endas sisemise korra loomist ehk hingepuhastust, mis meil iga prügikoristuse ja piirkonna korrastusega alati samaväärselt tähelepanu on pälvinud. Tartu Päästeameti osaluse, noorkotkaste esmaabi õppuse ja meil taaskord Jaapani rahukurgede voltimisega rõhutatud ellujäämistalgute mõte oli kantud inimese sisemise puhtuse ja eluliste korra hoidmise  reeglite põhimõttest, milleta maailm tasakaalus ei püsi ja mida tuleks levitada teadliku ellujäämise tööriistakastina, et neist ettevõtmistest, mida ühiselt maistes tegudes läbi viiakse, saabuks teadlik suhtumine planeedi ja inimkonna käekäiku. 


Traditsioonilise ja ka ametlikult registreeritud ning vastava ühiskuulutuse kaudu reklaamitud   talguteo viisime läbi meie loodusravilaagri territooriumil 15.05, 2022.  Selle aasta ülevabariigilistel talgutel oli üheks tähelepanuteemaks veeohutus, millele me talgutööd ühest talgukorrast pikemalt pidime planeerima. Olime enda talguid registreerides just selle teema valinud, sest meie laagriala tiik, mis on oma vesiroosidega silmailuks, aga ka veetaimede ja putukate ning eriliste roheliste konnade elupaigaks, samuti  pererahvale ja laagrilistele abiks nii lillekastmise kui majapidamisvee reservuaarina kuivadel suvedel  ja eriti siis, kui vesi kaevust liialt madalale alanes ja torustik enam seal vett kätte ei ulatunud võtma, on seda silda meilt ammu oodanud. Armsal Ingliterapeut Maryal selle ala perenaisena oli olnud pikka aega nägemus purdest ehk sillast koos rippuvate taimedega lilleamplitega ja nüüd terendas reaalsena võimalus see unistus ka teostada. 

Kui me paljuski kortermajade elanike ja linnainimestena  sillaehituse  suuna saime, oli esialgu raske aru saada, kuidas see tegelikkuses peaks toimuma.  Meil oli varasem ühiskogemus küll väligrilli katuse ehitusega, mille praktilise suunaga 2. kobar meie kõigi kaaspanustamise abiga valmis ehitas, on ka väiksemate ehitiste kogemusi, aga vette millegi kandva ehitamine tundus sootuks keerulisem, eriti meile, kooligrupis valdavalt naisõppureile. Meil on aga nüüd juba olemas pikk praktiline  kogemus, kuidas inglitega koostöös olles ja inglite jäljes liikudes kõik plaanitu kulgeb ja õiget kuju võtab, seega   tuli lihtsalt liikuma hakata ja juhatusi usaldada. 

Meie kooli kuldreegel ütleb samuti, et ''INGLITEGA KOOS TEGUTSEDES EI OLE LAHENDAMATUID OLUKORDI'' (Ingliterapeut Marya). 


Kuidas seekord kogu loomise protsess kulges ja kujunes, seda saab meie kokkuvõtva video vahendusel vaadata ja kaasa mõelda. MÕTE LOEB!


Armastusega, 

MA GISK 1. kobara liige, TP õppur, noorsootöö- ja pereprojektide koordinaator Juno Mandre

MA GISK 1. kobara liige, TP õppur, eluraamatu avastusgiid Hypatia Hübner. 


*teksti redigeeris kooli vaimne juht ja talgutööde visionäär Ingliterapeut Marya 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar