laupäev, 28. november 2020

MA GISK HINGEDEKUU KAMPAANIA. KASTANITOOLI VALMISTAMINE





Armas lugeja! Jagan teiega lugu, kuidas me perega kastanitooli valmistasime.

 

Vaimse tervise kuul saime ülesande armsalt Ingliterapeut Maryalt korjata kastaneid. Käisin nii üksi kui ka lastega neid korjamas mitmel päeval, mõne nädala jooksul ja mitme erinevat sorti puu alt meie kodu ümbruses. Isegi külalapsed, nähes, et korjan kastaneid, pakkusid rõõmuga ennast appi. Oligi nagu kastanite korjamise raviline töötuba.

Avastasin, et ühe kastanipuu all olid suuremad munad ja teisel väiksemad. Eestis kasvab mitmeid liike hobukastaneid, lisan siia ka lingi teabega ja tänuga:  http://bio.edu.ee/taimed/oistaim/kastan.htm




  
ArmasIngliterapeut Marya jagas erinevaid soovitusi, et leiaks taaskasutusest tooli või mõne seisma jäänud ja remonti vajava tooli, mida siis korda teha. Leidsimegi sobiva, mis vajas pisiremonti. Selle isteplaat logises ja tool ise ka kõikus. Kõigepealt kõpitsesin tooli ja siis hakkasime valmistama kastanite jaoks raami tooli istmele.  

Kui kastanimunad korjatud ja kuivama pandud, siis hakkasime ringi vaatama ja otsima sobivat tooli, kuhu saaks teha istumiseks raami ja kastanid sisse valada.





Selleks leidsin kodust sobivad pikad latid, mille me saagisime tikksaega parajasse mõõtu lastega, kui olime tooli iste plaadilt mõõdud võtnud ja testinud, kui suur peaks olema kastani tool.



Mu armas poeg Mihkel-Tibor lasi pikkade kruvide ja akutrelliga raami kokku. Alles siis kinnitasime raami tooli külge. Lasime taas kruvidega raami tooli seljatoe külge ja toestasime veel mõnest kohast ning valasime kastanid sisse. 


Viimase lihvina lihvis poeg veel lattide ääred siledaks, et oleks hea kinni hoida ja ükski pind kätt ei torkaks. Kuna kastaneid jäi ka üle, siis panime need punutud korvi, kus ma iga päev jalgu sees hoian, samuti teeb ka armas tütar. Tema loeb ka raamatut kastanitoolis ja ütleb, et on nii mõnus rahulik ja hea tunne.

 

Mul on selle üle hea meel, et kastanid mu peret aitavad. Kastan ongi imeline maandaja, kannan ikka neid vilju taskus ja ei saa kunagi niimoodi kastani puu alt mööda jalutada, kui ei kummardu ja ei võta üles mõnda muna. Mõnus on mudida näppude vahel seda ümarat ja siledat muna, ka siis, kui ta on kuivanud.


Kastanitooli valmistamine oli suurepärane koostöö mu enda lastega ning praktilise tegevuse käigus oli palju meeldivat elevust ja mõnusat koos toimetamist. Kogu protsess oli igati vaimset tervist toetav ning meid ühte liitev ja tore sügisõhtute tegevus. Protsessist koostasin ka praktikavideo, et ikka jäädvustada meie tehtut ja näidata ka teistele, mida kõike saab teha enda ja oma pere heaks lihtsate vahenditega, võttes arvesse ja nõuks ning abiks Inglite juhatusi.

 

 

Tänan oma lapsi kena koostöö eest ja tänan Ingliterapeut Maryat meile tervendava ülesande andmise eest! Tänan kõiki kaaslasi vahvate videode koostamise eest!

Video avaneb siin:




Armastusega, MA GISK 2. kobara liige, AB õppur Magdalena Kalev


 

 

 

 



 



 

 

 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar